Fundacja Juventas - JEST OK! JURAJSKA EKONOMIA SPOŁECZNA TERAZ - Zadanie publiczne finansowane z Samorządu Województwa Śląskiego

JEST OK! JURAJSKA EKONOMIA SPOŁECZNA TERAZ

Śląska Fundacja Wspierania Rozwoju Społeczno-Zawodowego Juventas, realizuje - w okresie październik-grudzień 2023 - zadanie publiczne, dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków PFRON za pośrednictwem Samorządu Województwa Śląskiego.

Dwadzieścia pięć osób (20 osób z niepełnosprawnościami) - w tym 17 podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „DAR SERCA” z Rędzin, będzie uczestniczyć, w dniach 6-7 listopada br. w wizycie studyjnej do podmiotów ekonomii społecznej na Jurze Krakowsko -Częstochowskiej. W trakcie wyjazdu odwiedzimy m.in.: wsie tematyczne - Biskupice magiczna wieś Jury – Juromagia, zagrodę edukacyjną i gospodarstwo edukacyjne i ekologiczne Sokole Ranczo czy Nawłociową wioskę i pasiekę pszczelarską.

Poprzez nasze działania chcemy pokazać osobom niepełnosprawnym, że niepełnosprawność nie przeszkadza w kreatywnym i ciekawym spędzaniu wolnego czasu, i jednocześnie bycie przedsiębiorczym.  Jest to również przesłanie, mówiące o tym, że każda forma aktywności ekonomicznej i zarazem bycie pełnym inwencji jest spójne z zachowaniem najwyższych wartości: szacunku do człowieka, natury, zwierząt, ekologii i ekonomii.