Fundacja Juventas - Klub Aktywnego Seniora

seniorzy siedzący w pomieszczeniu ukazując jak spędzają czas wolny

Klub Aktywnego Seniora

Działalność Klubu Aktywnego Seniora ma na celu zapobieganie wykluczeniu społecznemu oraz pogłębianie dialogu międzypokoleniowego poprzez aktywizację Seniorów, integrację w obrębie różnych grup wiekowych- tworzenie więzi międzyludzkich, a tym samym dążenie do zmniejszenia poczucia osamotnienia i izolacji społecznej osób starszych, poprzez promowanie takich wartości jak m.in.: wzajemna solidarność, szacunek dla innych, empatia, czy też wierność tradycji.

Uczestnictwo w zajęciach prowadzonych w ramach Klubu Aktywnego Seniora ma na celu przyczynić się do zmiany dotychczasowego stylu życia poprzez otwarcie nowych horyzontów - promocję aktywności intelektualnej - a tym samym dążenie do dalszego rozwoju osobistego.

Klub Aktywnego Seniora to również miejsce, które propaguje zdrowy styl życia poprzez organizację zajęć, które mają wyposażyć Seniorów w wiedzę i umiejętności m.in. z zakresu wzbogacenia oferty wolno-czasowej poprzez dostosowanej do ich wieku aktywności ruchowej a także do zaktywizowania Seniorów do jej regularnego podejmowania.