Fundacja Juventas - Wsparcie psychologiczne

Wsparcie psychologiczne

Jednym z podstawowych celów Fundacji jest udzielanie wsparcia tym Osobom, które dążą do skutecznego pokonywania trudności życiowych pojawiających się na ich drodze.

Nie ma, nie było i nie będzie na świecie człowieka, który nie przeżywałby trudności, dylematów, załamań, czy też nie chciałby zrozumieć motywów swojego postępowania. Dlatego ważną częścią - proponowanego wsparcia - jest właśnie pomoc psychologiczna.

W działalność Fundacji zaangażowani są specjaliści, którzy oferują zarówno wsparcie psychiczne, konsultacje, psychoedukacje, jak również - w razie konieczności - terapie. Działania w tym zakresie, stanowią odpowiedź naszej Fundacji na potrzeby psychiczne Osób, które do nas trafiają. Ich stabilność psychiczna oraz poczucie własnej wartości i sprawczości, są punktem wyjścia dla dalszej pracy związanej z rozwojem osobistym - stanowiąc jej dojrzały fundament.

W ten właśnie sposób, jakiekolwiek dalsze zaangażowanie - społeczne czy też zawodowe - staje się świadomym wyborem i dojrzałym procesem każdego człowieka.

Nasi eksperci są praktykami i wiedzą, że takie zjawiska, jak np.  długotrwałe bezrobocie czy też brak akceptacji niepełnosprawności nie są wyzwaniami, które w prosty sposób można rozwiązać. Jest to proces-często długotrwały, który wymaga dużej otwartości i dyspozycyjności względem tych Osób, które chcą dokonać zmian w swoim życiu.

Skuteczna reintegracja, zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i  zawodowej, to cel, który przyświeca działaniom fundacji.